(FOTO) Skuadrat e Superligës mbështesin sulmet ndaj kurdëve: Lutje shkojnë për ushtarët tanë

Jo më kot thonë se futbolli është vetë kombi dhe kombi është vetë futbolli. Dy përfaqësi që krnojnë çdokënd me arritjet e tyre. Dy përfaqësi që mbeten në mbështeje të njeri-tjetritgjithmonë. Shembulli i radhës vjen nga Turqia. Që prej ditës së djeshme ushtira turke ka nisur sulme të menjëherëshme ndaj Sirisë, në luftën e hapur ndaj kurdëve, të ashtuquajtur terorristë.

Në mbështetje të këtyre sulmeve i gjithë shteti turk shpreh mbështetje ndaj luftëtarëve të tyre por më e çuditshmja vjen edhe nga skuadrat e superligës dhe jo vetëm. Në shenjë solidariteti për kombin e tyre, Beshiktash, Fenerbahçe, Galatasaray, Bashakashehir dhe shumë skuadra të tjera kanë shprehur mes postimeve në twitter mbështejen e tyre ndaj sulmeve.

“Kombi mbi të gjitha”, “Lavdi ushtarëve tanë”, “Lutjet tona janë për ju” “I gjithë populli është me ju”- ishin disa nga frazat e përdorura me hashtag nga faqet zyrtare të skuadrave në superligën turke. Një solidaritet që nuk vjen thjesht nga fatëkeqësit e brendshme por në mbrojtje të kombit të tyre, qofshin të drejta apo jo këto sulme. Futbolli  mbështet./Sport Ekspres/

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online