“Faleminderit që vendosët orën në alarm”! Erkand Qerimaj merr vendin e parë, peshëngritja mund të jetë shpëtimi i Shqipërisë

Shqipëria po zhgënjen me përfaqësimin e saj në Lojërat Olimpike, ndërsa peshëngritja dhe Smajlaj mund të jenë shpëtimi i vetëm. Calja ka marrë vendin e katërt në garën e zhvilluar para pak ditësh, ndërsa tani është radha për Erkand Qerimaj.

Shpresat janë të mëdha për të dalë me medalje. Në garën e zhvilluar në kategorinë -81 kg, Qerimaj mori vendin e parë në Baterinë B sa i përket dygarëshit. Rezultati ishte 8 kg më shumë nga çfarë është arritur në stërvitje. Tanimë do të jetë momenti i së vërtetës në Baterinë A pas fitores në rivalitetin me 3 peshëngritës. /Sport Ekspres/

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online