Faleminderit kapiten!

0

Lorik Cana ka shkelmuar topin e fundit në karrierën e tij të gjatë, teksa e mbyll me 93 ndeshje me kombëtaren e Shqipërisë, një Europian të zhvilluar me kuqezinjtë, por sidomos edhe me shumë fitore, hidhërime por edhe emocione të papërshkrueshme. Një ikonë dhe shembull për të gjithë shqiptarët kudo në botë. Në “Loro Boriçi”, numri “5” kuqezi, kapiteni i një mijë betejave… Pas 13 vjetësh, thotë “mjaft”, mes emocioneve, duke parakaluar në stadium. Sakaq, për “Supersport”, Lorik Cana përjetoi shkurtimisht disa momente dhe episode të karrierës.

Krenaria

“Kjo ka qenë krenaria dhe  lumturia ime më e madhe pas lindjes së djalit. Të gjithë e dimë se nuk do jesh një ditë. Ato ditë që luajnë duhet ta ndjejmë fanellën e kombëtares”

Vlerësimi…

“Unë e kam vlerësuar gjithnjë fanellën kuqezi, duke luftuar gjithnjë. E kam menduar se do të pensionohem më vonë, por problemet shëndetësore më kanë detyruar”.

Tifozët…

“Raportet që kam me tifozët kuqezi që kur kam filluar është i jashtëzakonshëm, të njëjtin gjë që bëjmë ne ata e bëjnë në tribunë duke grumbulluar nga çdo trojë, si jashtë dhe brenda, me të njëjtat vlera dhe ti pasqyrojmë në votë. Më vjen keq që nuk janë këtu sot për t’i mbështetur. Unë nuk do i ndryshoj raportet më ta. Kanë qenë gjithnjë pranë nesh”.

Pengu

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online