“Është variant tjetër sulmuesi”, trajneri në Spanjë pret shumë nga Armando Sadiku: Nuk e kishim një sulmues të tillë

0

Armando Sadiku ka marrë vendimin e ri në karrierë për të vazhduar te Las Palmas. Pas dështimeve të fundit te Bolivar dhe Erzurumspori, sulmuesi shqiptar është kthyer në “La Liga 2” ku kërkon që të përsëris shkëlqimin si te Malaga.

Nga ana tjetër te Las Palmas presin shumë nga Sadiku, pavarësisht statistikave të dobëta që vijnë nga eksperiencat e fundit. Trajneri i ekipit spanjoll, Pepe Mel, është shprehur se klubit i mungonte një sulmuesi i tillë.

“Sadiku ka ardhur këtu për të na ndihmuar dhe duhet të dëshmojë me punën e tij se e meriton vendin e titullarit. Është një lloj tjetër sulmuesi që ne nuk e kishim në organikën e klubit tonë”, është shprehur trajneri Mel. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.