Është kthyer në lojtar kyç! Trajneri i Legias së Varshavës kursen Ernest Muçin, do ta mbajë për finalen e madhe

Ernest Muci ka pësuar një dëmtim muskulor së fundmi dhe për këtë arsye nuk luajti në ndeshjen e fundit të kampionatit te Legia e Varshavës. Futbollisti shqiptar është kthyer të stërvitet veçmas grupit.

Por në mediat polake bëhet e ditur se trajneri i skuadrës polake do ta kursejë Muçin për ndeshjen e radhës. Arsyeja është finalja e Kupës së Polonisë që do të luhet në datën 2 maj kundër Rakoë që po mban vendin e parë në kampionat. Për këtë arsye Muçi ka nisur që tani të përgatitet për finalen e madhe. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online