Ekskluzive/ “Kam si model Barellan dhe Asllanin”! Empoli kërkon Matia Koçin, tre ekipet e Italisë vendosen pas talentit të Shqipërisë U-16

0

Në Itali po vazhdohet me talentet shqiptarë që të jenë në kryefjalën e parë. Këtë herë është Matia Koçi, djaloshi që është pjesë e Shqipërisë U-16. Aktualisht ky futbollist luan tek moshat e Novarës si mesfushori, por te kuqezinjtë është përdorur edhe si mbrojtës qendre.

Tre oferta kanë mbërritur për Koçin, teksa Empoli, Spal dhe Torino kërkojnë që ta ofrojnë te moshat e tyre pasi kanë parë potencialin për t’u rritur dhe përfituar në të ardhmen. Gjasat janë të mëdha që Matia të ndjek hapin e Asllanit dhe t’i bashkohet Empolit, por asgjë nuk është vendosur zyrtarisht. Kur e pyesim për modelin e lojtarit të preferuar, Matia nuk i ndan dot: “Barella dhe Asllani”. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.