Ekskluzive/ Biseda mes trajnerit dhe Qazim Laçit: Ishe njeriu që vrapoi më shumë sot!

Ekipi ku aktivizohet edhe mesfushori shqiptar, Qazim Laçi, ka hedhur kandidaturën si një prej ekipeve pretendente për t’u ngjitur në “Ligue 1”. Në një barazim pa gola u mbyll transferta e fundit, por atje ku nuk ishin aspak favorit.

Bëhet fjalë për kryesuesin e kampionatit në “Ligue 2”, Lorientin. Si gjithmonë, Qazim Laçi ka luajtur si titullar dhe pa u zëvendësuar nga trajneri Pantaloni. Ky i fundit ka një dashuri të veçantë për këtë lojtar, madje siç do të pohonte edhe vetë Laçi disa herë kanë nisur pyetjet në dhomat e zhveshjes mes humorit: “Po ti do na largohesh?”.

Menjëherë pas barazimit 0-0 me Lorient, trajneri i Ajacios ka shkuar për të folur me Qazim Laçin: “Ke qenë lojtari që ka vrapuar më shumë në fushën e lojës sot, nga të dyja skuadrat. Të përgëzoj shumë për këtë gjë. Ndoshta duhej të tregoheshim më të saktë në ato rastet për të gjetur golin”, ishte vlerësimi dhe këshilla e trajnerit të Ajacios sipas asaj që zbulon “Sport Ekspres”.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online