Egnatia shkroi historinë me kalimin në gjysmëfinale, trajneri i Egnatias: Mjafton të shkojmë në Europë, e përgëzoi Redi Kasën për golin

Laçi po shkon gjithmonë e më keq nisur nga rezultatet e fundit. Pasi po vuan në kampionat dhe po diskuton mbijetesën, kurbinasit mbyllën derën e vetme që mund t’i dërgonte në Europë, Kupën e Shqipërisë. Për më tepër mënyra sesi ka humbur ndaj Egnatias sot në shtëpi nuk lë vend për shumë shpresë.

Egnatia arriti të fitonte më shifrat 0-3 në transfertë për të siguruar kalimin në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Autogoli i Velkovskit i hapi rrugën suksesit të Egnatias, i ndjekur nga golat e Redi Kasës dhe Fernandos. Një arritje e madhe kjo e Egnatias që kërkon të arrijë shumë në këtë sezon. Më poshtë gjeni intervistat e trajnerëve për “Oversport”:

Tetova: “E pritëm Laçin dhe e goditëm me kundërsulm. Cdo gjë shkoi sipas planeve, na ndihmoi edhe pak fati në fillim kur Sherri priti një rast të mirë për Lacin. E përgëzoj Redi Kasën për atë lloj goditje që bëri te goli. Këto janë ndeshje që zgjidhen me episode. Donim të ishim pak të tërhequr pasi Laci kërkonte që të fitonte me patjetër pasi është në moment të keq edhe në kampionat. Djemtë po ndjekin 300% idetë e mia. Mjafton që Egnatia të shkoj në Europë, nuk ka rëndësi nëse kalon nga kampionati apo nga Kupa. Ky triumf shkon për të gjithë Rrogozhinën”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online