“Edhe unë dua të dalë kampion, por e gjeta me 5 pikë ekipin”! Josa flet hapur: Si rrallëherë i kam gjetur lojtarët e Laçit

Laçi po vazhdon me ecurinë mbreslënëse të rezultateve pas ardhjes së Mirel Josës. Kurbinasit i kanë shkaktuar humbjen e dytë Tiranës në kampionat. Këtë herë duke fituar me shifrat 1-0 falë golit të Regi Lushkjës në minutat e fundit.

Një përballje e vakët dhe pa shumë emocione për thuajse gjithë takimin, ku kryefjala e vetme ishte incidentet mes tifozëve dhe hedhja e sendeve. Për të mbërritur në vendosjen e takimit ka menduar Bekaj me gabimin e tij.

Poriteri i Tiranës ka ndërhyrë në mënyrë të gabuar te Deliu dhe kryesori do të vazhdonte takimin. Më pas erdhi thirrja nga VAR dhe gjatë atij momenti, një prej lojtarëve të Tiranës do të shtrihej në tokë pasi u godet më një send të hedhur nga tifozët. Kryesori i takimit ktheu vendimin e tij pas përsëritjes së pamjeve dhe Lushkja e dërgoi topin në një krahë dhe Bekajn në tjetrin. Më poshtë gjeni intervistat e trajnerëve për “Supersport”:

Josa: “I dinim cilësitë e Tiranës dhe këtë herë luajtën ndryshe, ishin me tre mbrojtës. Nuk është se na vendosën në vështirësi, por në pjesën e dytë ishim më të gatshëm dhe më mirë në lojë. Unë nuk e diskutoj Lacin për titullin kampion, nuk mund të flas, por duhet të jemi të përqendruar dhe të gabojmë sa më pak. Të jemi me këmbë në tokë. Ishte ndeshje e luftuar dhe për mendimin tim e fitoi ndeshjen mesfusha. Futbollistët e Lacit i kam gjetur si rrallëherë në ekipet e tjera me këtë cilësi që kanë. Edhe unë dua të dalë kampion, por ta gjesh ekipin me 5 pikë dhe të arrij deri këtu, duhet të mbajmë vazhdimësinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online