“Edhe pse kam luajtur me Italinë, ëndërroja Shqipërinë”/ 17-vjeçari që surprizoi ndaj Kosovës

0

Çepele ishte befasia më e madhe e trajnerit Reja në përballjen e djeshme që Shqipëria zhvilloi kundër Kosovës. Debutimi i 17-vjeçarit në Kombëtaren A ishte një bast i rrezikshëm që trajneri italian e fitoi, pasi mbrojtësi i talentuar nuk kishte luajtur kurrë më parë në “futbollin e burrave”.

Më parë me të rinjtë e Interit dhe tani me të Hanoverit, Cepele tregoi personalitetin dhe sigurinë e një mbrojtësi që do të bëhet i madh. Ndërkohë më herët ka përfaqësuar ngjyrat e Italisë, me Rejën që e tundoi jo pak duke i dërguar ftesën e Shqipërisë A. Vetë lojtari ka shkruar në rrjetet sociale për këtë debutim në ngjyrat kuqezi duke u shprehur se kjo ka qënë ëndrra e tij më e madhe. /Sport Ekspres/

 

 

View this post on Instagram

 

?? Edhe pse kam luajtur disa ndeshje me moshat e Italise?, vendi ku jam lindur dhe jam rritur, kisha gjithnje? de?shire? dhe e?nde?rr te? vishja ngjyrat kuqezi, te? mbaja fanelle?n e Shqipe?rise? e te? pe?faqe?soja me dinjitet vendlindjen e prinde?rve te mi. Sot kjo e?nde?rr e pe?rhershme e imja u realizua. Dua te? fale?nderoj Federate?n Shqiptare te? Futbollit dhe trajnerin Edoardo Reja, i cili me? ftoi pe?rse?ri e me? dha shansin te? luaja pe?rgjate? 90 minutave kunde?r Pe?rfaqe?sues se? Kosove?s. Shpresoj qe? paraqitja ime e pare? sot, te? jete? nje? ogur i mire? pe?r te? ardhmen, e pe?r shume? ndeshje te? tjera, te? Kombe?tares Shqiptare. Ju fale?nderoj te? gjithe?ve pe?rzeme?rsisht pe?r pe?rkrahjen! ?? Es war immer mein Wunsch und Traum, die Farben und das Trikot Albaniens zu vertreten – das Geburtsland meiner Eltern. Dieser Traum hat sich heute erfu?llt! Ich danke dem albanischen Verband und Nationaltrainer Edoardo Reja fu?r die wiederholte Berufung und fu?r die Mo?glichkeit, mich heute u?ber 90 Minuten gegen den Kosovo zu pra?sentieren. 11.11.2020??

A post shared by Ramen Cepele (@ramen_cepele) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.