E merituar! Robert Lewandowski vjen në Shqipëri me këpucën e artë, arriti shifrat e pamundura

Robert Leëandoëski është kthyer prej kohësh në një makineri golash duke konkurruar denjësisht dy emrat më të mëdhenj të futbollit, Kristiano Ronaldo dhe Lionel Mesi. Futbollisti polak do të vijë në Shqipëri me objektivin për të marrë fitoren dhe për ta kualifikuar Kombëtaren e tij në Botëror, me këpucën e artë.

Trofeu i është dhënë këtij sulmuesi pasi është shpallur golashënuesi më i mirë i ligës në Kontinentin e Vjetër për sezonin 2020-2021. Jo vetëm që do të arrihej shifra e 41 golave të shënuara në Bundesligë, por do të kalonte edhe një legjendë si Gerd Muller. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online