E kanë në të njëjtën listë me Kavanin dhe Milikun, klubi i Serisë A mendon seriozisht afrimin e Manajt

0

Rei Manaj u ritkhye në Barcelonë pas një sezoni mjaft pozitiv në Serinë A. Sulmuesi shqiptar ishte një nga elementet kryesore të Specias së Tiago Motës, ku megjithëse nuk numëron një numër të madh golas, dha një kontribut të madh me dëshirën dhe shpirtin lu.ftarak në repartin e sulmit, duke krijuar kështu hapësira të nevojshme për shokët e ekipit.

Paga e lartë e lojtarit u bë pengesë për qendrimin edhe për një tjetër sezon te Specia. Por pavarësisht kësaj, e ardhmja mund ta gjejë përsëri në Serinë A. “Il Matino“ bën me dije se Salernitana po mendon seriozisht për transferimin e Rei Manajt, i cili është njëri prej alternativave mes Kavanit dhe Milikut. Mbetet për tu parë se çfarë do të rezervojë e ardhmja./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.