E FUNDIT/ Shpallet zyrtarisht fituesi! Hapet edhe shampanja, Barcelona numëron votat dhe njeh presidentin e ri

0

Tashmë nuk ka më dyshime sa i përket presidentit të ri të Barcelonës. Kjo për emërtimin e votimeve dhe numërimit të votave që janë kryer, pasi në fakt bëhet fjalë për një rikthim. Joan Laporta është zgjedhur zyrtarisht si presidenti i katalanasve pas lënies së vendit bosh të Bartomeut.

Ky i fundit është vendosur nën arrestin e policisë teksa kishte paguar disa kompani për të goditur me shkrimet e tyre të gjithë personat që ishin kundër menaxhimit të Bartomeut te Barcelona. Kjo histori i përket së shkuarës dhe te katalanasit është hapur një faqe e re me Laportën. Tashmë është koha e festës dhe hapjes së shampanjës, por nga dita e nesërme Laporta do të futet menjëherë në punë për të bindur Mesin që të rinovojë kontratën. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.