E fundit/ Laçi mëson kundërshtarin, goglat tregohen bujare dhe e dërgojnë në Azerbajxhan

0

Tirana është njohur me dy kundërshtarët në turret e para të Champios League, ndërsa tani është radha e klubeve të tjerë të mësojnë rivalët që do të kenë përballë në rrugëtimin në Europa League. Kukësi, Teuta dhe Laçi ja 3 ekipet e Superiores që kanë marrë përgjigjen e goglave ditën e sotme.  Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës ka përcaktuar gjithçka dhe i ka dhënë fund pritjesi.

Laçi do të ketë përballë Keslan. Kurbinasit do të udhëtojnë drejt Azerbajxhanit për të kërkuar kualifikimin. Një short disi bujar ky për klubin laçian, që do të provojë kështu shanset për të kaluar në raundin tjetër kundër Kelsas, duke shmangur Hapoel Ber Shevan./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.