E fundit/ Flamurtari merr vendimin drastik, shkarkohet trajneri Sadedini

Flamurtari ka marrë vendimin duke e zyrtarizuar vetëm pak minuta më parë për shkarkimin e trajnerit Sadedini. Pikërisht ajo nisje aq e keqe dhe mbyllje e fazës së parë me vetëm 2 pikë të grumbulluar në 9 ndeshje, solli edhe mbërritjen në këtë pikë.

E pashmangshme ishte, pavarësisht se trajneri Sadedini nuk kishte se çfarë të jepte më shumë. Frymën e grupit dhe largimin e fajësimit të lojtarëve po e bënte në mënyrën më të mirë, po tek ky Flamurtari i këtij sezoni të shpëton vetëm “shkopi magjik”.

Nga njoftimi i ardhur në faqen zyrtare të klubit thuhet se Sadedini do të vazhdojë të jetë pjesë e stafit teknik, por duhet të largohet nga pankina kryesore e vlonjatëve. /Sport Ekspres/