E fundit/ “Dhurata e vitit të ri” për tifozët, Shqipëria zyrtarizon miqësoren dhe e luan në Itali

0

Skuadra kombëtare e futbollit, e drejtuar nga trajneri Edoardo Reja, do të zhvillojë një ndeshje miqësore me Slloveninë, në datën 30 mars 2020. Federata e Futbollit ka dakortësuar sëbashku me homologët e Sllovenisë, që sfida të zhvillohet në fushë neutrale. Kjo miqësore do të zhvillohet në Itali, pikërisht në stadiumin e Udinezes, “Dacia Arena”, ora 20:45. Kjo ishte “dhurata për tifozët” në prag të vitit të ri, sa i përket rikthimit të Kombëtares. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.