E bujshme/ Zbulohet një tjetër interesim nga ekipi i njohur i Premier League për Armando Brojën, mund të bëhet shok skuadre me Granit Xhakën

0

Interesimet për Armando Brojën janë shtuar dhe në këtë sezon sulmuesi shqiptar po përjeton gjithë magjinë e falur nga puna e bërë deri tani. Jo vetëm Southampton dhe Chelsea mund të jenë shtëpia “e re”, ekipe të tjera kanë dalë në garë që kërkojnë lojtarin e Kombëtares.

Ëest Hami është futur në garë seriozisht duke kërkuar kartonin e sulmuesit shqiptar. Ndërkohë në faqen më të madhe të podkastit për Ëest Ham, ku diskutohet gjithçka më informacione të brendshme dhe të sigurta brenda klubit, është thënë se tanimë Arsenali është vendosur pas Brojës.

“Klube të tjera po interesohen për Brojën, jo vetëm Ëest Ham. Kam dëgjuar tani që edhe Arsenali po shikon me vëmendje Brojën. Arsenali ka blerë lojtarë më parë nga Chelsea dhe po vëzhgon edhe Brojën”, është thënë në këtë podkast. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.