E ardhmja e Manajt te Barcelona varet nga Braithwaite, sulmuesin shqiptar e shohin si zëvendësuesin e Aguerros

0

Rey Manaj po zhvillon një para-sezon ëndrrash me ekipin e Barcelonës A. Në dy ndeshje miqësore, sulmuesi i Kombëtares së Shqiperisë ka shënuar 4 gola dhe kjo ka zgjuar vëmendjen e drejtuesëve katalanas. Për shërbimet e lojtarit ka oferta nga skuadra të ndryshmë si Sassuolo, Cadiz apo Famaliçao.

Megjithatë në rast se Barcelona do të arrijë të shesë sulmuesin danez Braithëaite, Rey Manaj do të qëndronte si rezervë e Sergio Agueros dhe Antoine Griezmann. Vitin e kaluar ishte Braithwaite ai që zuri vendin e Manaj tek Barcelona, duke e dërguar këtë të fundit tek Barcelona B. Por me paraqitjet mjaft të dobëta të danezit, mund të kemi një rrokadë në formacionin blaugrana./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.