Donjet Shkodra lë Korçën për kampionët

0

Donjet Shkodra nuk do të jetë pjesë e Skënderbeut në pjesën e dytë të sezonit dhe lajmi ishte në ajër prej ditësh, pasi edhe vetë mesfushori nuk dëshiron të vazhdojë të jetë alternativë në stol të kryesuesit e kampionatit. Nga ana tjetër, Ilir Daja nuk e sheh titullar dhe Skënderbeu nuk mund ta mbajë në stol në pagën e lartë që ka.

Për pasojë, ditët e fundit është biseduar për disa zgjidhje dhe tashmë ajo është gjetur. Lajmi i publikuar sot ne Vipsport.al në lidhje me një kalim të Kukësi është konfirmuar për gazetën edhe nga drejtuesit e Kukësit, që e presin Shkodrën në Tiranë nesër paradite, për ta prezantuar se bashku me trajnerin austriak Peter Pakult.

Ish-mesfushori i Flamurtarit shpreson të ri gjejë shkëlqimin që kishte në Vlorë, sepse Pakult është trajner me mentalitet shumë sulmues.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.