Do të shkojë në elitën e Rusisë, Michael Ngo bëhet gati për ekipin e ri

0

Michael Ngo duket se ka gjetur një ekip të ri dhe pritet të jetë në Superligën e Rusisë. Këtë e ka konfirmuar menaxheri i tij i cili ishte i ftuar në ABC Neës në emisionin ” Pressing”. Gjithashtu ai deklaroi se kishte mundësi për ta transferuar lojtarin e Tiranës në Kosovë por kjo nuk ishte në planin e 28 vjeçarit.

“Ngoo në IPKO Superliga? Po, kam pasur mundësi ta çoj në Kosovë. Po bisedojmë me një ekip në Rusi, është ekip i Premier League dhe po bisedojmë me ta”, deklaron menaxheri i sulmuesit anglez.

Ngoo ishte i përfolur për një kalim tek një ekip turk më herët, Menespor por ky transferim nuk u arrit asnjëherë, çka e detyroi lojtarin me pashaportë angleze të qëndrojë në Tiranë, derisa të gjente një ekip të ri. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.