Ditë zie për futbollin botëror, Sir Bobby Charlton ndahet nga jeta në moshën 87-vjeçare

Sir Bobby Charlton, ish-futbollisti i njohur i Manchester United dhe i kombëtares angleze, ka ndërruar jetë sot në moshën 87-vjeçare.

Charlton ishte një nga lojtarët që i mbijetoi tragjedisë së famshme të Mynihut në vitin 1958 dhe në vitin 1968 fitoi Champions League me Djajtë e Kuq. Ai ka veshur 758 herë fanellën e klubit të famshëm nga Old Trafford, ndërsa për Anglinë ka bërë 106 paraqitje. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online