DIREKT/ Teuta në epërsi, golat “lumë” në Vlorë

Përfundojnë pjesët e para në Vlorë dhe në Durrës.

Skënderbeu dhe Teuta janë ndarë në paqe në 45 minuta e par. Një ndeshje e qetë, me korçarët disi më agresiv. Në takimin tjetër Kamza i falet një 11-metërshi, që vendos fatin e takimit deri në këto momente. Ndeshje e luftuar me vlonjattë që i janë afruar golit por pa mundur që ta gjejnë atë.

Flamurtari 2-2 Kamza

Shënues: Sidibe 72′, Zhufo 83′ (pen.) / Raçiç 28′, Plaku 75′

GOLI

28′ – Në një dyluftim ajror, Musta prek topin me dorë brenda zone, Jorgji akordon 11-metërsh dhe Raçiç realizon.

72′ – Mesfushori me një goditje nga jashtë zone mposhti portierin Gjonikaj

75′ – Sebino Plaku realizon për skuadrën e Kamzës, 1-2

83′ – Braziliani Zhufo përballë portierit Gjonikaj nga pika e bardhë e 11-metërshit nuk gabon dhe 1-1

Flamurtari: Sali, Siljanovski, Bici, Veliu, Musta, Sidibe, Useini, Zuka, Danilo Alvesh, Zhufo, Kamara. Trajner: Shpëtim Duro.

Kamza: Gjonikaj, Frashëri, Çukoviç, Kuqi, Zguro, Mehmeti, Ymeri, Fukui, Plaku, Idrizaj, Raçiç. Trajner: Ramadan Ndreu.

Kartonë të verdhë: Zhufo 30′, Zuka 43′

Teuta 1-0 Skënderbeu

Shënues: Hila 48′ (11-m)

Goli

48′ Ardit Hila me penallti ka mposhtur portierin Ardit Hila dhe ka kaluar Teutën në avantazh

Teuta: Moçka, Hrkaç, Bilali, Hakaj, Beqja, Gjeorgievski, Lajthia, Hila, Dediç, Çyrbja Latif. Trajner: Gentian Begeja.

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Mici, Radas, Nimaga, Xhejms, Gavazaj, Dita, Lilaj, Aliti, Soue. Trajner: Ilir Daja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online