Direkt/ Në Kukës surprizohen sërish, Sukaj shënon përsëri

0

Pas ndeshjes së djeshme në Korçë, që afroi Skënderbeun me titullin, sot luhen 4 ndeshjet e tjera të Superiores.

Asnjë gol në 45 minutat e para në ndeshjet e para të së shtunës për javën e 9-të të Kategorisë Superiore. Në Kukës, vendasit ishin më kërkues se Kamza, por nuk mundën që në asnjë prej rasteve të gjenin rrugën e rrjetës. Në takimin tjetër mes Lushnjes dhe Vllaznisë nuk ka pasur shumë raste për shënim, por verdhjeshilët ishin disi më agresiv.

KUKËSI – KAMZA            0-1

Shënues: Rezi 69′

GOLI

69′ – Rezi fiton dyluftimin ajror dhe godet me kokë, Koliçi befasohet dhe nuk e ndal dot topin, i cil ishkon në fundin e rrjetës.

Kukësi: Koliçi, Rrumbullaku, Shameti (Hoxha 53′), Musolli, Zhderiç (Imami 73′), Ethemi (Ebipi 59′), Shkodra, Dzaria, Elton Kale, Bakaj, Guri.  Trajner: Peter Pakult.

Të gatshëm: Frashëri, Idrizi, Koldashi, Ymeraj.

Kamza: Gjonikaj, Frashëri, Lelis, Kuqi, Idrizaj, Imeri, Malaj (Rezi 37’), Fukui, Mehmeti, Fili (Raçiç 70′), Plaku. Trajner. Ramadan Ndreu.

Të gatshëm: Abdyli, Mumajesi, Basha, Aglliu, Çukoviç.

Gjyqtarë: E. Jorgji, D. Rexha, E. Ganxhi, O. Sokoli.

Kartonë të verdhë: Kale 38′, Bakaj 65’/ Idrizaj 33′, Fukui 43′, Lelis 46′

 

LUSHNJA – VLLAZNIA      0-2

Shënues: Sukaj 64′, 75′ (11-m)

GOLAT

64′ – Gilman Lika në të djathtë të mesfushës pason perfekt drejt zonës, ku Sukaj mes dy mbrojtësve shënon, duke goditur fort me të djathtën.

75′ Prençi prek topin në dorë brenda zonës, 11-metërsh dhe Sukaj tregohet i saktë.

LUSHNJA: Spaho, Meto, Premçi, Bufasi, Ruço, Magani, Papa, Gava, Branica, Përgjini (Taullau 67′), Sefa.

VLLAZNIA: Sherri, Gocaj, Berisha, Malota, Mersini, Vucaj, Tafili (Bardulla 77′), Orelesi, Lika (Pjeshka 84′), Kalaja (Ribaj 62′), Sukaj.

Kartonë të verdhë: Pergjini 33′, Taullau 83’/ Orelesi 19′

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.