Kategoria e Parë Direkt/ Kryesuesit nuk gabojnë, sytë te betejat e fundtabelës

0

Kategoria e Parë merr fund sot, ose më saktë sezoni i rregullt. 18 javë kampionat, pastaj skuadrat ndahen në grupe, me 5 të parat në çdo grup që luajnë për të përcaktuar kush shkon në Superiore dhe 5 të fundit për të përcaktuar kish shkon me poshtë ose në ndeshje shtesë. Pikët pergjysmohen pas ndeshjeve të sotme.

Java 18 – 03 mars 2018

GRUPI A
14:00 Burreli -Vllaznia B             2-0 (Beçka 67′, Ajazi 80′)
14:00 Tërbuni – Egnatia              3-2 (Nimani 34′, 43′, Gjini 66′ / Nako 33′, Melani 36′)
14:00 Besëlidhja – Dinamo          1-0 (Ndreca 69′)
14:00 Erzeni – Kastrioti               1-2 (Teqja 69′ / Lilaj 22′, Mziu 48′ pen. )
14:00 Besa – Korabi                     2-1 (Thaçi 18′, Pasha 37′ pen. / Prendi 32′)

GRUPI B
14:00 Turbina – Pogradeci           2-1 (Cara 35′, Roshi 48′ pen. / Çekiçi 1′)
14:00 KF Tirana – FK Shënkolli    4-1 (Bardhi 7′, Cake 19′, Luzi 63′ aut., Muçi 78′ / Danaj 90’+1)
14:00 Shkumbini – Naftëtari        1-0 (Mustafai 77′)
14:00 Tomori – Iliria                     2-1 (Sharavolli 13′, 42′ / Xhabrahimi 54′)
14:00 Bylis – Apolonia                 2-2 (Ntefe 18′, Zisi 30′ / Mihana 34′, Braka 67′)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.