“Dikush do të na sulmojë”, Conte krahason Interin me Liverpulin: 4 vite dhe nuk fituan asgjë

0

Antonio Conte ka folur për projektin e së ardhmes të Interit. Trajneri i njohur italian është shprehur se zikaltrit dëshirojnë që të ecin në hapat e Liverpulit. Conte është i sigurt se edhe te ekipi italian mund ta ketë një makinë lufte si e Klopit.

“Dikush dëshiron që të na sulmojë nga jashtë. Ne duhet të japim gjithçka për të marrë rezultate të mira. Për shembull kemi Liverpulin e Klopit. Ishin 4 vite pa fituar asgjë dhe tani janë makinë lufte. Duam të ndërtojmë diçka të rëndësishme. Edhe kur e sheh nga jashtë dallon një strukturë solide të Interit që nuk e ka pasur më parë. Kjo më bën të lumtur”, tha Conte. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.