“Dikur e shikonim Realin në TV, tani i përballim në fushë”, Gjimshiti nuk trembet: Nuk jemi rastësisht këtu

Atalanta mbërrin për të dytin vit radhazi në fazën me eliminim direkt në Champions League. Por nëse sezonin e shkuar shorti do të tregohej bujar me ta, këtë nuk ka ndodhur kështu. Përballë do të kenë “mbretërit” e këtij kompeticioni, Realin e Madridit. Berat Gjimshiti do të ketë mundësinë të ndajë fushën me ata që, siç tregon edhe ai vetë për “L’Eco di Bergamo”, dikur i shihte nga ekrani i televizorit për të mësuar më shumë rreth futbollit. Gjithashtu mbrojtësi shqiptar flet edhe për mungesën e një trofeu që do të kurorëzonte më së miri rrugëtimin fantastik të zikaltërve në këto vite të fundit.

“Ata kanë lojtarë të një cilësie unike. Ata janë të gjithë lojtarë të nivelit të lartë që ne i shikonim në TV për të mësuar prej tyre dhe tani do të përballemi me ta. Unë nuk jam duke menduar vetëm për Benzemanë, por edhe për të rinjtë si Vinicius ose Asensio. Nuk jemi rastësisht në Real Madrid. Ne e dimë që ata janë të fortë dhe kur ka gara të rëndësishme ata janë gjithmonë atje. Ne jemi Atalanta dhe ka dallime, jo vetëm në emër. Por ne do të luajmë lojën tonë që të përpiqemi të ecim përpara.

Dëshira për trofe? Kupa e Italisë luhet në një ndeshje të vetme me Juventusin dhe ne po na mungon një trofe. Unë nuk zgjedh midis tre objektivave ??të sezonit, në kampionat mund të synojmë vendin e katërt. Një fitore në kupën kombëtare do të na jepte besim dhe garanci për të ardhmen e afërt. Megjithatë ne do të përpiqemi të shkojmë përpara sa më shumë që të jetë e mundur në të tre kompeticionet”, ka thënë Berat Gjimshiti./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online