“Deri këtu ishte, faleminderit”! Zhupa kërkon ndryshime në Kombëtare: Duhet të iki trajneri

0

Shqipëria ka humbur me rezultatin 2-1 kundër Izraelit dhe bashkë me tre pikët, ka humbur edhe mundësinë për të qenë e para në grup. Eduard Zhupa ka thënë në studion e emisionit “Ora Sport“ në “Ora TV“ se stafi duhet të marrë përgjegjësitë pr mungesën e rezultateve. Sipas tij trajneri dhe ndihmësit e tij duhen larguar.

“Duhet ndryshuar stafi. Duhet të iki trajneri. Deri këtu ishte, faleminderit. Nuk mund të bëhet një gafë që të luash 20 ndeshje me një sistem dhe para një ndeshjeje të ndryshosh sistemin. Nëse do të marrim dublimin e lojtarëve, ekipi kombëtar ka lukse që të bëjë dublime. Hysaj mund të bëjë dublime me Balliun në krahë. Pjesa më e rëndësishme, nëse do të krijojmë një strukturë loje, duhet ti qendrojmë deri në fund gjatë gjithë edicionit”, është shprehur Eduard Zhupa./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.