Danimarka në festë, Vozniaki triumfon në Australian Open

0

Karoline Vozniaki ka triumfuar në Australian Open, duke mposhtur në finale rumunen Simona Halep, 7-6,3-6,6-4.

Triumf historik, sepse asnjë daneze në histori nuk kishte triumfuar në një turne në Grand Salam.

Para 6 vitesh Vozniaki ishte numri 1 i renditjes botërore dhe kthehet në majën e botës pas një mungese goxha të gjatë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.