Courtouis tregon mënyrën e çuditshme sesi zgjodhi rolin në fushë: Unë isha mbrojtës, u zgjata shumë dhe më lanë portier

Courtouis është portieri i Real Madridit dhe ka jo pak eksperiencë në arenën europiane. Por si ishin fillimet e tij? Gardiani i madrilenëve ka treguar gjithçka, duke zbuluar mënyrën e çuditshme sesi përfundoi në portier.

“Kam luajtur në mbrojtje te Genk në fillim, më pas, në moshën 14-vjeçare, u zgjata më tepër dhe më kthyen në portier. Ishte një kohë që mendoja të ndryshoja sportin. Për fat nuk bëra sepse nuk do të isha në Real Madrid tani”, tha Courtois. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online