Çmenduria e futbollit modern! Itali e dërgon Anglinë në të njëjtin nivel me Shqipërinë, bien nga Liga A

0

Një çmenduri e futbollit modern mund të quhet ajo e grupit A në Ligën e Kombeve. Hungaria ka arritur që të fitojë edhe ndaj Gjermanisë në transfertë, duke kryesuar grupin e vetme me Italinë dhe Anglinë.

Befasia tjetër qëndron në faktin se Anglia është në vendin e fundit dhe është rrëzuar nga Liga A. Italia arriti ta mundte me shifrat 1-0, ndërsa tre luanët do të shkojnë në Ligën B, atje ku aktualisht gjendet edhe Shqipëria. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.