Cikalleshi i pafat, humbet penallti dhe Osmanlispori barazon

0

Fati i keq kthehet te përndjekë Sokol Cikalleshin. Sulmuesi i kombëtares sonë, i cili këtë sezon ka munguar disa ndeshje për dëmtim dhe në vjeshtë nuk luajti dot as për kombëtaren, këtë vit po shkëlqen dhe ka qenë vendimtar me golat e tij për Osmanlisporin.

Megjithatë, sot në betejën për mbijetesë kundër Antaliasporit goli i tij mungoi dhe shqiptari u bë protagonist fatkeq i sfidës së mbyllur 0-0.

Ne pjesën e parë Cikalleshi shënoi, por goli u anulua për prekje me dorë prej tij.

Në pjesën e dytë Osmanlispori fitimin një 11-metersh, por Cikalleshi këtë radhë gaboi, duke e humbur.

Përfundoi pa gola, Osmanlispori nuk arrin të dalë nga zona e ftohtë. I pafat sulmuesi ynë, por ka treguar edhe më parë se di të ringrihet edhe më i fortë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.