Çështja Elseid Hysaj rikthehet sërish, klubi i Serie A kthen vështrimin nga mbojtësi shqiptar

0

Çështja Hysaj vijon të mos marrë ende një zgjidhje. Këkesa për largim u pasua nga një rilindje me Gatuzon në stol, duke e bërë mbojtësin shqiptar sërish protagonist në fushën e lojës me fanellën e Napolit. Por dilemat e largimit mbërrijnë përsëri.

Napoli po diskuton për rinovimin me Di Lorenzo, duke pasyr dyshime për vendin e Hysajt në skuadër. Aq më tepër kur në planet e të kaltërve është afrimi i një lojtari që shkëlqeu këtë sezon me Veronën, Davide Faraoni. Në këto kushte drita jeshile për të lënë Napolin mund të vijë për Hysajn dhe interesimi për të nuk mundon.

Mediat përtej Adriatikut bëjnë me dije se drejt kapitenit të Kombëtares shqiptare ka hedhur vështrimin një tjetër klub i Serie A. Torino po shqyrton me vëmendje situatën e shkodranit dhe ndoshta këtë verë mund të kemi një lëvizje./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.