Ceferin dha mesazhin e tij, reagon Rama: Takimi me presidentin e UEFA-s s’mund të ishte dot më i mirë

Edi Rama ka reaguar për takimin e sotëm me presidentin e UEFA-s, Aleksandër Ceferinin. Ky i fundit e bëri të qartë mesazhin e tij për qendrimin larg të politikës nga futbolli dhe shprehu besimin e tij se kryeministri i vendit tonë do e mbajë fjalën e tij.

Ndërkohë vetë Rama ka shpërndarë një postim në “Facebook”, ku shkruan: “Takimi sot me Presidentin e UEFA-s s’mund të ishte dot më i mirë për qëllimin e përbashkët të zhvillimit në Tiranë të finales së parë europiane në histori, si dhe të realizimit të një procesi të besueshëm për të gjitha palët e përfshira në zgjedhjet e reja të FSHF”, ka shkruar Edi Rama./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online