Bushiç dhe Kallaku: Kundër Partizanit, gati për luftë!

0

Dy futbollistët e Teutës, Tomislav Bushiç dhe Sherif Kallaku kanë folur për “RTSH Sport” para sfidës kundër Partizanit. Të dy lojtarët u shprehën optimistë për sfidën kundër “Demave”. Bushiç tha se do të jetë një luftë në fushën e lojës, ndërsa Kallaku siguroi se çdo lojtar i Teutës do të japë maksimumin.

Bushiç – “Me Skënderbeun krijuam shumë raste, por nuk shënuam dhe në fund Skënderbeu barazoi. Shpresojmë të bëjmë sa më mirë në stërvitje dhe të marrim maksimumin kundër Partizanit. Është një ndeshje shumë e vështirë dhe në fushë me Partizanin është gjithmonë luftë.

Duhet të tregojmë muskujt dhe të futemi në lojë si burrat. Vetëm në këtë mënyrë mund të fitojmë. Unë mendoj objektivi i Teutës është Europa. Por një fitore me Partizanin na mban 7 pikë larg dhe ka shumë ndeshje, prandaj mund të shkojmë shumë më përpara”.

Kallaku – “Mendoj se çdo lojtar jep maksimumin, kjo është psikologjia e lojtarëve që luajnë te Teuta. Maksimumin do të japim edhe kundër Partitzanit, pasi është një kundërshtar që duhet vlerësuar, megjithatë jo mbivlerësuar. Do të shkojmë atje vetëm për tri pikë”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.