Bunker “Spal”, Juventusi ndalet dhe rihap kampionatin!

0

 

Juventusi ndalet pas 12 fitoresh radhazi në kampionat… Por, lajmi nuk është ky, por që skuadra e cila e ndali dhe e detyroi të dilte nga Ferrara me vetëm 1 pikë lufton për mbijetesën dhe ndodhet në vend të 17-të me 25 pikë të grumbulluara, 14 humbje dhe 50 gola të pësuar…

Pikërisht skuadra e Sempliçit, që ishte në dilemë, duket se ka rihapur kampionatin dhe diskutimin titull, që vetëm pak ditë më parë, me suksesin ndaj Atalantës të djemve të Alegrit, mendohej i mbyllur. Një barazim pa gola, 0-0, që frenon bardhezinjtë, duke e çuar në +5 pikë diferencën me ekipin e Sarrit, që tashmë ka shansin e artë të afrohet me kreun, në rast suksesi (diferenca do të shkonte në vetëm 2 pikë por edhe me ndeshjen direkte për të luajtur).

Ka qenë një ndeshje e shëmtuar për “Zonjën” ajo në Ferrara, ku porta mike është goditur vetëm tre herë dhe ku rasti më i mirë ka qenë për Manxhukiç, që ka shpërdoruar vetëm dy hapa larg porte, me specialitetin e tij, kokën. Më pas, vetëm manovra ofensive, por skuadra vendase është mbrojtur duke formuar një “bunker” përpara portës, që nuk është çarë edhe pas pesë minutash shtesë të dhëna nga arbitri.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.