Barcelona i dha fanellën e Messi-it talentit Ansu Fati, Aguerro: E doja atë numër, por do të ishte…

Messi u largua nga Barcelona për të shkuar tek skuadra e PSG-së, duke lënë të lirë fabellën me numrin 10. Të gjithë ishin kuriozë se kush do të mbante mbi shpinë numrin që është përfaqësuar nga legjenda si Messi dhe Ronaldinho.

Kur të gjjtha prisnin të ishte Aguero apo Coutinho, për shkak dhe të karakteristikave të përafërta me Messin, tashmë numri 10 do të mbahet nga talenti Ansu Fatu. Sergio Aguero, në një intervistë së fundmin ka dhënë arsyet përse nuk e zgjodhi fanellën me numrin 10.

“Nuk është se nuk e doja atë numer, por do të ishte mungesë respekti ndaj Leos”- ka thënë ndër të tjera Aguero./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online