Bakaj: Studiova kampionatin para se të vija, skuadra para së gjithash

0

Elis Bakaj ka thënë dhe fjalët e tij të para pas firmës me skuadrën e Shahtor Soligorsk, për faqen e klubit bakaj ka treguar se e ka studiuar mirë kampionatin dhe skuadrën e tij të re, para se të vendoste për t’u transferuar. Në të njëjtën kohë, kryeqytetasi ka evidentuar faktin se për të rëndësi ka suksesi i skuadrës para atij personal.

AVENTURA E RE – “Jam shumë i lumtur që jam në Shaktar! Para se të vija këtu kam studiuar klubin dhe kampionatin. Unë e di se “minatorët” garojnë gjithmonë për vendet më të larta në kampionat dhe Kupën. Pra, vendimi u peshua. Unë dua të ndihmoj ekipin e ri të arrijë rezultate edhe më të mira. Do të bëj më të mirën për të këtë gjë”.

GOLAT – “Në radhë të parë ecuria e skuadrës     ka më shumë rëndësi. Nëse skuadra luan mirë, lojtarët gjithashtu do të ketë statistika të mira personale. Unë tashmë kam mjaft përvojë për të ditur se çfarë ndodh. Kështu që unë do të më të mirën time për të ndihmuar ekipin. Golat dhe qëllimet do të vijnë”.

PËRSHTATJA – “Gjithçka është super. Shokët e skuadrës dhe stafi i trajnerëve janë shumë të shoqërueshëm. Unë mendoj se ne do të punojmë së bashku”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.