Bajerni nuk ka mëshirë, e bën pa vlerë kthimin në Stamboll

0

Në minutën e 16-të ndeshja e Mynihut mori një kthesë të fuqishme: Domagoj Vida doli me karton të kuq dhe që aty shanset e Beshiktashit për rezultat të mirë morën fund. Në Mynih duhet të jesh i plotë, me skuadër super dhe me shumë fat për të dalë i pathyer, ndëra Beshiktashi maksimumin e bëri, deri afër mbylljes së pjesës së parë e kishte ruajtur portën të paprekur.

Në minutën e 43-të Myler gjeti çelësin dhe shënoi golin e parë të ndeshjes: që aty e tutje mori fund, sepse në pjesën e dytë Koman, Myler dhe dy herë Levandovski rrënuan Beshiktashin, që pësoi në 50 minuta pësoi po aq gola sa kishte pësuar në 6 ndeshjet e grupit.

Në Turqi do të jetë si stërvitore, Bajerni është në çerekfinale. 14 fitore rresht për bavarezët, rekord prej vitit 1980.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.