Ata u kthyen, formacionet zyrtare/ Zidan e përdor si kartë surprizë Hazard, Juventusi në stol Dibalën dhe Kielinin

0

Champions League është kthyer së bashku me magjinë e futbollit, për t’ia zbukuar edhe më tepër mbrëmjen sportdashësve për takimet e vërteta që ndezin emocione të mëdha. Dy përballjet e para janë Juventus-Lion dhe Manchester City-Real Madrid, që do t’i rikthejnë spektaklin e munguar tifozëve që pas rënies së pandemisë.

Sa i përket takimit që zhvillohet mes Man City dhe Real Madrid, bie në sy te spanjollët lënia në stol e futbollistëve si Marcelo, Isko dhe Vinicius Junior. Trajneri Zidan do e përdori si kartën më të fortë Eden Hazard, që e nis nga minuta e parë dhe është përballur aq shumë herë ndaj “qytetarëve” në “Premier League”. Ndërkohë sa i përket takimit tjetër, Kiellini dhe Dibala e nisin nga stoli ndaj Lionit. /Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.