Arturo Vidal është i sinqertë në vlerësimin për Conte-n: Është si unë, një “përbindësh” në taktikë

Antonio Conte është një nga trajnerët italianë më të mirë në qarkullim në Europë. Një prej lojtarëve që ka arritur të përmirësojë aq shumë është padyshim edhe Arturo Vidal. Në kohën që ky i fundit luante te Juventusi, të gjithë interesoheshin për të.

Një rënie të vogël do të kishte me kalimin e kohës, por gjithsesi leksionet e marra nga Conte vazhduan t’i shërbenin. E teksa rikthehet pak pas në kohë, vjen edhe një vlerësim i sinqertë i Vidalit duke u shprehur në këtë mënyrë për mediat:

“Conte ka qenë thelbësor për zhvillimin tim si lojtar. Ai ishte si unë dhe më mësoi shumë në aspektin mbrojtës, por edhe sulmues. Falë tij kam arritur të shënoj shumë gola. Sa i përket taktikës, është një përbindësh”, ka thënë Vidali. /Sport Ekspres/