Arsye nuk ka! Teuta si kurrë më parë, kërkojnë lojtarin e 12-të kundër Tiranës

Teuta dhe trajneri Bledi Shkëmbi nuk janë fshehur që nga nisja e kampionatit, teksa kanë hedhur kandidaturën e tyre për fitimin e Superiores. Përveç pjesës së kualiteteve në krahasim me ekipet e tjera pretendente, durrsakët çalojnë edhe nga një atmosferë më e ftohtë në stadium.

Pikërisht për këtë arsye, për ndeshjen e radhës ndaj Tiranës, është bërë edhe një video për të ftuar sportdashësit në stadium. Si asnjëherë më parë, teksa shkruhet qartësisht: “Të shtunën arsye nuk ka, të gjithë në stadium për Teutën tonë. Të gjitha rrugët të çojnë në “Niko Dovana”. Trajneri Shkëmbi e di më së miri rëndësinë e kësaj përballje, por njëkohësisht edhe motivimin që i jep lojtarit mbështetja e stadiumit. /Sport Ekspres/

#ShperndajeTaShohinTëGjithë??Edhe 2 ditë ????????Ndeshja zhvillohet të shtunën në ora 17:00. Ejani ta përkrahim klubin e zemrës të gjithë së bashku ???. Të shtunën arsye nuk ka, të gjithë në stadium për Teutën tonë që shumë e duam .??#forcateuta??

Gepostet von KF Teuta am Donnerstag, 31. Oktober 2019