Arritje e madhe në karrierën e trajnerit shqiptar, zyrtarizohet në kryesim të ekipit që doli në vendin e 5 në Ligue 1

0

Një arritje e madhe vjen për karrierën e Arjan Pecos. Trajneri shqiptar që ka qenë në krye të punës te grup moshat e Baselit, tani ka marrë besimin e madh. Peco do të jetë ndihmësi i Lucien Favre, që është ulur në stolin e Nice.

Kjo e fundit garon në Ligue 1 dhe në sezonin e shkuar do të përfundonte në vendin e pestë të elitës franceze të futbollit. Në faqjen zyrtare të Nice raportohet se Arjan Peco dhe Christophe Moulin do të jenë dy ndihmësit e Favre në këtë aventurë të re. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.