Allmuça ribën Dinamon, sërish sezon pa financa e ambicie

Dinamo ka pësuar shumë ndryshime në prag të sezonit të ri futbollistik. Skuadra e trajnerit Igli Allmuça ka pësuar shumë ndryshime në përbërjen e vet. Thuajse, tërë formacioni i sezonit të shkuar është larguar, duke filluar që nga Birja, Brahja, Rexhepi, Gërxho, Murataj, Ejo, Turdiu, Caca etj, të cilët kanë preferuar që të vijojnë karrierën në skuadra të tjera të Kategorisë së Parë dhe Superiore. Megjithatë, trajneri Igli Allmuça ka afruar disa lojtarë të rinj të talentuar, por edhe të tjerë më eksperiencë nga Kategoria e Parë. Dinamo do të hyjë në garë me synime madhore.

Lista e federimeve të Dinamos

Portierë: Xhuljo Hoxha, Endri Saraçi

Mbrojtës: Ilir Allmuça, Elvi Bogdani, Elis Doksani, Fabjo Hasa, Kevin Kelo, Ervis Koçi, Roland Peqini, Ymer Shaba, Eneo Sulejmanaj, Holker Suvarija, Luan Tafa, Bazjon Tragaj.

Mesfushorë: Franci Alimadhi, Arvist Gjata, Spartak Elmazi, Gresild Lika, Erxhan Muça, Kevin Myslimi, Rei Nuri, Mateos Toçi.

Sulmues: Markovanbasten Çema, Mirel Çota, Emiljano Shehaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online