Ali Soue humbet kombëtaren dhe kthehet në Korçë

Futbollisti nga Gambia, Ali Soue, ka humbur avionin tranzit dhe nuk ka mundur të udhëtojë drejt vendit të tij, pasi ishte thirrur për një ndeshje miqësore. Lajmin e kanë bërë të ditur dje burime pranë klubit bardhekuq. Soue duhej të ishte që dy ditë më parë në vendin e tij, por udhëtimi ka përfunduar shumë shpejt dhe ka qenë më i shkurtër për Soue.

Nuk jepen hollësi se ku e ka humbur tranzitin sulmuesi, por tashmë është fakt që ai dje është kthyer sërish në Shqipëri dhe më pas ka udhëtuar për në Korçë, për të qenë menjëherë nën urdhrat e trajnerit Ilir Daja. Është një rast i rrallë ky që ndodh me sulmuesin e Skënderbeut, që humbet avionin dhe kthehet në ekip pa shkuar në grumbullimin e kombëtares së vet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online