Akuza në Afrikë, Obamejang: Na helmuan në Marok

Kualifikueset e Kupës së Botës në Afrikë janë futur në kaos ditët e fundit. Fillimisht, Gana akuzoi për një gol të anuluar në Ugandë, duke kërkuar riluajtjen e ndeshjes, edhe pse fitorja e Egjiptit mbrëmë i ka eliminuar gjithsesi.

Ndërkaq, Maroku mundi Gabonin 3-0 dhe aty plasi polemika tjetër. Pas ndeshjes, sulmuesi i Gabonit dhe Dortmundit, Pier-Emerik Obamejang, postoi një mesazh akuzues në Twitter: “Gjysma e skuadrës dhe stafit kishte dhimbje barku para ndeshjes. Me sa duket, një lëng portokalli na helmoi”.

Akuzë e fortë, por që në Marok nuk e kanë marrë seriozisht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online