Aksident i tmerrshëm në Kanada, 14 të vdekur në një skuadër hokeji

0

Policia kanadeze ka konfirmuar se 14 persona kanë mbetur të vdekur, pas përplasjes së një kamioni dhe autobusi të premten në mbrëmje në Kanada. Në autobus udhëtonte skuadra kanadeze e Hockey për të rinj The Humboldt Broncos ishin në autostradë në veri të Tisdejl, në provincën e Saskaçeuan.

Në autobus ishin 28 persona, prej të cilëve 14 janë ende në luftë për jetën, në spital.

Përmes një postimi në Twitter, kryeministri Justin Trudeau shkruan: “Nuk mund ta imagjinoj se çfarë po kalojnë këta prindër”. Viktimat janë të gjithë të rinj, nga mosha 16-21 vjeç.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.