Abakarovi krenon të gjithë shqiptarët dhe ngre flamurin kuqezi në Serbi, fiton medalje në Botërorin e Mundjes

0

Zelimkan Abakarovi vazhdon të korrë sukses për Shqipërinë. Mundësi me origjinë çeçene ka fituar një tjetër medalje. Këtë herë Abakarovi ka fituar medaljen e bronxtë në Botërorin e Mundjes në peshën 57 kilogramë. Për t’u shpallur i treti më i mirë në këtë kategori, Abakarovit i është dashur të mposhtë rusin Zavur Uguevin.

Krenari është e dyfishtë për të gjithë shqiptarët, pasi një triumf i tillë ka ardhur në Serbi. Mundësi që përfaqëson Shqipërinë ka ngritur lart flamurin kuqezi në tokën serbe./Halit Delibashi-Sport ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online