13 shtatori ishte dita simbolike, Milani i madh i Sacchi

0

Arrigo Sacchi është një nga trajnerat italianë që ndryshoi futbollin me të ashtuquajturin “Milanin e madh”. Në fundin e viteve 80, Milani i Sacchit njihej si skuadra ë pamposhtur dhe kjo falë aftësive të strategut italian.

Në ditën e djeshme, në 13 shtator 1987 do të niste epoka e Arrigo Sacchit me Milanin. Kuqezinjtë fituan ndeshjen e parë përballë Pizas me rezultatin 3-1, ku shënuan Donadoni, Rud Gullit dhs Van Basten.

Që në sezonin e parë tek Milani, Arrigo Sacchi fitoi titullin me Milanin, duke lënë në vend të dytë Napolin me dy pikë. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.