Shkurtaj: Pritja gjashtëmujore, rraskapitëse

0

Vasil Shkurtaj ishte lojtari më i mirë në takimin e djeshëm. Sulmuesi ishte protagonist me dy gola të realizuar. Pas ndeshjes, për “Supersport”, Shkurtaj u shpreh i lumtur që e ndihmoi skuadrën dhe që po jep atë që pritet prej tij, pas një periudhe në pamundësi për të luajtur.

-Keni pritur shumë muaj për të luajtur në kampionatin shqiptar. çfarë ndjesie ju japin këto gola?

-Është diçka e vështirë për të qëndruar 6 muaj pa luajtur. Këto tre ndeshje kam dhënë maksimumin për të shënuar dhe ja arrita sot. Jam I lumtur.

– Jeni një nga sulmet më të mira të kampionatit. A mund të themi që gjendeni në momentin tuaj më të mirë apo ka nevojë për t’u përshtatur?

-Tani po filloj të mësoj si luan ekipi me këto lojtar. Janë futbollistë të mirë dhe dua të luaj me këta djem.

-A ju ndihmon kjo që trajneri është shumë kërkues?

Sigurisht më ka ndihmuar shumë. Kisha gjashtë muaj pa luajtur, por mund të jap shumë për ekipin dhe kjo duket.

-Në planin personal, doni të shndërrohesh në pikë të rëndësishme për Luftëtarin apo t’i shërbeni vetes?

Jam lojtar i ekipit dhe dua ta ndihmoj atë. Pastaj do mendoj për veten. Kështu kam menduar dhe kështu do të mendoj gjithmonë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.