“Nuk kam kohë për të, duket si rrepist”/ Klop tregon prapaskenat e takimit me Mane, trajneri:  Gabova!

0

Sot është një nga sulmuesit më të mirë në botë, por dikur Sadio Mane nuk të jepte një aparencë premtuese. Ose të paktën kështu mendonte Jurgen Klopp kur e pa për herë të parë sulmuesin. Ka qenë vetë trajneri gjerman që ka ndarë momentet gazmore të takimit të tyre të parë. Megjithëse për Klopp çdo opinion i tij ndryshoi kur pa se përtej një djali që dukej si rrepist fshihej një këmbartë që do i vlente pafund në ekipin e tij.

“Më kujtohet takimi im i parë me Sadio. Ishte në Dortmund. Ishte një djalë me të vërtetë i ri i ulur atje. Kishte një kapele bejsbolli që e mbante shtrembët, i dukej rrezja bionde që ai ka ende sot në stilimin e flokëve. Ai dukej si një reper sapo e pash. Mendova,” Nuk kam kohë për këtë “. Ekipi ynë atëherë në të vërtetë nuk ishte i keq. Unë kisha nevojë për dikë që mund të merrej me të, mos të ishte fillestar që në fillim, dikush unë mund të zhvilloja. Unë do të thoja se kam një ndjenjë mjaft të mirë për njerëzit, por unë isha gabova! Unë ndoqa karrierën e tij të mëtejshme dhe suksesin e vazhdueshëm në Salzburg. Në Southampton ai thjesht dominoi”- ka thënë Klopp./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.